Płyny do chłodnic Qarmax – przegląd produktów

Mechanik dolewa Dobry płyn do chłodnic

Zastanawiasz się, jaki płyn do chłodnic kupić i czym powinien wyróżniać się profesjonalny preparat? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy przegląd sprawdzonych produktów. Sprawdź, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.

Dobry płyn do chłodnic – dlaczego to tak istotny zakup?

Płyny do chłodnic to niezwykle ważne preparaty. Ich istotność dla sprawności auta można porównać z istotnością oleju silnikowego. Stanowią część układu chłodzenia i odpowiadają za to, by odebrać ciepło z silnika. Następnie zostaje ono odprowadzone do atmosfery. W rezultacie silnik jest chroniony przed przegrzaniem. Owy proces chłodzenia jest wciąż powtarzany, dlatego nie warto oszczędzać na komponentach układu chłodniczego. Z podobną świadomością należy podejść do zakupu takiego produktu jak płyn do chłodnicy samochodowej.

W składzie takich preparatów znajdziemy wodę i glikol etylenowy. Oprócz tego do ich stworzenia wykorzystuje się też następujące komponenty:

  1. środki antypienne
  2. stabilizatory
  3. antyutleniacze
  4. dodatki antykorozyjne

Przemyślany skład jest tu niezwykle ważny, bo tylko dopracowany płyn do chłodnicy samochodowej skutecznie ochroni elementy układu chłodzenia. Nowoczesne propozycje zostały w wyczerpujący sposób przebadane pod kątem bezpieczeństwa dla uszczelek oraz dla elementów stworzonych z aluminium. W fachowych miejscach przy wyrobach powinniśmy móc bez trudu znaleźć informacje o konkretnych specyfikacjach i dopuszczeniach.

mechanik sprawdza awarię samochodu

Płyny do chłodnic samochodowych – przegląd dostępnych opcji

Zanim zaczniemy wybierać koncentrat płynu do chłodnic lub płyn do chłodnicy, zastanówmy się nad tym, któremu producentowi warto zaufać. Dobrze jest wybrać podmiot, który stawia na wysoką jakość wykorzystywanych surowców. W końcu to właśnie w składzie płynu do chłodnic kryje się jego siła. Qarmax to jedna z takich firm, proponujących profesjonalne środki chemiczne przeznaczone dla motoryzacji. W zakresie płynów do chłodnic oferuje:

  1. Qarmax G12+ LONG LIFE
  2. Qarmax COLORLESS (-37°C)
  3. płyn do chłodnic koncentrat Qarmax 11

Wszystkie warianty wyróżniają się wysokimi właściwościami użytkowymi, wydajnością i atrakcyjną ceną. Można je stosować m.in. w układach chłodzenia aut dostawczych, ciężarowych i osobowych. Sprawdzą się też w maszynach budowlanych i rolniczych. Pierwsza i druga opcja chroni układ chłodzenia przez 5 lat lub 250 tys. km. Z kolei wariant Qarmax 11 zapewnia ochronę przez okres 3 lat lub 150 tys. km. Ciekawym rozwiązaniem jest także koncentrat do chłodnic Qarmax Uniwersal – to opcja nowoczesna i wielosezonowa.

Podobne wpisy:  Hyundai ix35: Niskie Spalanie i Usterki – Twoje Przewodnictwo

Współczesne preparaty występują w postaci płynów i koncentratów. Każda z takich opcji ma nieco inne właściwości, dlatego warto je dobrze poznać przed zakupem. W pierwszym przypadku można je stosować w niezmienionej formie. W drugim należy rozrobić je w odpowiedniej proporcji z wodą. Aby dowiedzieć się więcej o właściwościach wyrobów, sprawdź informacje na stronie qarmax.pl.

Mariusz

Mariusz

Cześć! Nazywam się Mariusz i jestem fanem motoryzacji od dzieciństwa. Zawsze interesowały mnie samochody i odkąd skończyłem szkołę, rozpocząłem karierę w branży. Pracowałem w wielu firmach, w tym w największej firmie produkującej samochody w Europie. Odkąd zacząłem swoją przygodę z samochodami, zbierałem informacje i opinie. Teraz postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ten blog będzie zawierał posty na temat nowych modeli samochodów, recenzje, porady dotyczące użytkowania samochodu, przeglądy i wiele innych.

Dodaj komentarz