Mazda CX-5 – poznaj techniczne dane, najczęstsze awarie i spalanie!

Mazda CX-5 - poznaj techniczne dane, najczęstsze awarie i spalanie!

Poznaj wszystkie informacje na temat Mazdy CX-5. Dowiedz się, jakie są techniczne dane, najczęstsze awarie i średnie spalanie tego samochodu. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o swoim aucie albo wybrać odpowiedni model dla siebie!

Jakie są dane techniczne Mazdy CX-5?

Mazda CX-5 to jeden z najbardziej popularnych SUV-ów ostatnich lat. Samochód charakteryzuje nowoczesna stylistyka, jednostki napędowe o dużej mocy oraz wysoki poziom wyposażenia. Jakie są dane techniczne tego modelu? Przyjrzyjmy się bliżej.

Pod maską Mazdy CX-5 można spotkać trzy rodzaje jednostek napędowych: benzynowe, diesel oraz hybrydowe. Wersje benzynowe to 2,0-litrowy silnik o mocy 165-192 KM oraz silnik 2,5 litra o mocy 192-231 KM. Natomiast wersja diesel to 2,2-litrowy silnik o mocy 150-190 KM. Wszystkie jednostki napędowe są łączone z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub zautomatyzowaną skrzynią biegów (AT) 6 lub 5 stopni. Oprócz tego na rynku dostępne są hybrydowe wersje napędu składające się z 2,5-litrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego, który współpracuje z 6-stopniową skrzynią AT.

Mazda CX-5 jest dostępna w wielu wariantach wyposażenia. Do wyboru są cztery poziomy: Active, Active Plus, Comfort i Luxury. Wersja Active wyposażona jest m.in. w elektrycznie sterowane szyby, klimatyzację, system audio, system bezkluczykowego dostępu i system multimedialny. Wersja Active Plus dodatkowo posiada m.in. automatyczne światła drogowe, kamerę cofania, podgrzewane fotele i wspomaganie parkowania. Natomiast wersja Comfort oferuje m.in. światła LED, wyświetlacz Head-up, nawigację i skórzaną tapicerkę. Najlepszą wersją jest Luxury, która posiada także m.in. reflektory biksenonowe, system kontroli jazdy, system monitorowania martwego pola i system inteligentnego wspomagania jazdy.

Firma Mazda oferuje szeroki wybór akcesoriów do CX-5. Do wyboru są m.in. felgi aluminiowe, dywaniki, uchwyty do bagażu, kosze na bagażniku, zestawy narzędzi, dywaniki i wiele innych.

Mazda CX-5 jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących pojazdu o doskonałej dynamice jazdy, nowoczesnym wyglądzie i wysokim poziomie wyposażenia. Liczne jednostki napędowe, wersje wyposażenia i akcesoria pozwalają na dostosowanie samochodu do własnych potrzeb.

Podobne wpisy:  Volvo XC40 - Przegląd najnowszego modelu auta marki Volvo!

Jakie są najczęstsze awarie Mazdy CX-5?

Mazda CX-5 to samochód kompaktowy produkowany przez japońską firmę od 2013 roku. Jego stylowy wygląd i dynamiczne osiągi sprawiają, że jest on popularny wśród kierowców. Jak każdy pojazd, również i Mazda CX-5 nie zawsze działa prawidłowo – okresowo mogą występować usterki, które należy szybko usunąć. Jakie są najczęstsze awarie Mazdy CX-5?

Najczęstsze awarie Mazdy CX-5 dotyczą przede wszystkim układu napędowego. Najczęściej występujące objawy to wibracje i drgania kierownicy, szarpanie podczas jazdy, słabe hamowanie, nierówna praca silnika, problemy z skrzynią biegów. Uszkodzenia tych elementów mogą dotyczyć zarówno samego silnika, jak i elementów jego otoczenia, takich jak sprzęgło, skrzynia biegów czy układ wydechowy. Przyczyny awarii mogą być różne, od zużycia części do uszkodzenia mechanicznego. Warto jednak pamiętać, że takie usterki są rzadkie i większość kierowców zalicza je do typowych usterek eksploatacyjnych.

Kolejne najczęstsze usterki Mazdy CX-5 dotyczą układu chłodzenia. Najczęściej są to problemy z uszczelkami i uszkodzenia elementów układu chłodzenia, takich jak chłodnica, pompa wody czy termostat. Wszystko to może doprowadzić do przegrzewania silnika, co może mieć daleko idące konsekwencje. Warto jednak pamiętać, że takie usterki dotyczą głównie starszych egzemplarzy pojazdu, a nowsze modele są zazwyczaj wolne od tego typu problemów.

Kolejne awarie dotyczą układu elektrycznego i elektronicznego. Najczęściej problem polega na uszkodzeniu bezpieczników, które odpowiadają za działanie niektórych systemów w samochodzie. Mogą one spowodować niewłaściwe działanie systemów, takich jak klimatyzacja, oświetlenie, nawigacja czy system audio. W takim przypadku należy sprawdzić bezpieczniki, a jeśli to nie pomoże, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem.

Awarie Mazdy CX-5 są w większości przypadków typowymi usterkami eksploatacyjnymi, więc nie ma się czego bać. Warto jednak mieć na uwadze wyżej wymienione problemy, aby w razie potrzeby szybko je usunąć. W przeciwnym razie może to doprowadzić do poważniejszych i droższych usterek, które będą wymagały dłuższego czasu na naprawę.

Jakie jest zużycie paliwa w samochodzie Mazda CX-5?

Samochód Mazda CX-5 to wygodny i dynamiczny SUV, który doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i poza nim. Jego zużycie paliwa jest stosunkowo niskie i zależy od modelu silnika oraz tego, czy auto jest wyposażone w napęd na przednią czy wszystkie koła.

Podobne wpisy:  Nowe Przepisy Drogowe 2022 - Co Powinieneś Wiedzieć?

W samochodzie Mazda CX-5 z silnikiem 2.0 Skyactiv-G benzynowym, napędzanym na przednią oś, średnie spalanie wynosi 8,4 l/100 km w mieście i 6,6 l/100 km poza nim. Natomiast wersja z napędem na wszystkie koła z silnikiem 2.2 Skyactiv-D diesel zużywa ok. 5,7 l/100 km w mieście i 5,1 l/100 km poza nim.

Natomiast wersja z napędem hybrydowym Skyactiv-X wyposażona w silnik benzynowy i elektryczny pozwala uzyskać średnie zużycie paliwa na poziomie 5,6 l/100 km w mieście i 4,9 l/100 km poza nim. Do tego Mazda CX-5 w wersji hybrydowej oferuje wspaniałe osiągi oraz wyjątkowo cichą pracę.

Sporo zależy również od stylu jazdy, stałych elementów wyposażenia oraz warunków drogowych. Najważniejsze jednak, aby zawsze zapewnić samochodowi optymalne warunki do jazdy, a wtedy można osiągnąć wskazane wyżej wyniki zużycia paliwa.

Mariusz

Mariusz

Cześć! Nazywam się Mariusz i jestem fanem motoryzacji od dzieciństwa. Zawsze interesowały mnie samochody i odkąd skończyłem szkołę, rozpocząłem karierę w branży. Pracowałem w wielu firmach, w tym w największej firmie produkującej samochody w Europie. Odkąd zacząłem swoją przygodę z samochodami, zbierałem informacje i opinie. Teraz postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ten blog będzie zawierał posty na temat nowych modeli samochodów, recenzje, porady dotyczące użytkowania samochodu, przeglądy i wiele innych.

Dodaj komentarz