jak wyrejestrować auto
Dokumenty niezbędne przy złomowaniu pojazdu:
  dowód rejestracyjny
  karta pojazdu (jeśli była wydana)
  dowód osobisty właściciela
Czy płacicie za pojazdy oddawane do złomowania?
Jako legalnie działająca stacja demontażu pojazdów skupujemy auta do kasacji po indywidualnej wycenie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, a jeszcze dziś skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów.
Czy ponoszę jakieś koszty złomowania?
Nie. Dzięki dobrej infrastrukturze recyklingowej oraz setkom pojazdów przetwarzanych miesięcznie, nasze usługi są całkowicie darmowe.
Co, jeśli auto ma dwóch właścicieli?
W tym przypadku niezbędna jest obecność obydwu właścicieli przy usłudze kasacji auta. Możliwe jest upoważnienie jednego z właścicieli do zezłomowania pojazdu. Druk upoważnienia dostępny tutaj
Jak zezłomować auto bez obecności właściciela?
W tym przypadku niezbędne jest przedłożenie upoważnienia do kasacji auta. Upoważnienie musi być wypełnione w każdej rubryce i podpisane przez właściciela (właścicieli).
Zatrzymany dowód rejestracyjny. Co robić?
Jeżeli dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję, osoba złomująca auto musi przedłożyć pokwitowanie zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Wzór takiego pokwitowania dostępny tutaj. Dowód rejestracyjny znajduje się w wydziale komunikacji odpowiednim do miejsca zarejestrowania auta. Na podstawie pokwitowania można również auto wyrejestrować.

Wyrejestrowanie auta
Jakie dokumenty muszę posiadać w Wydziale Komunikacji?
 • Wykaz dokumentów do wyrejestrowania pojazdu:
 • dowód rejestracyjny pojazdu;
 • Zaświadczenie o demontażu pojazdu;
 • karta pojazdu (jeżeli była wydana);
 • dowód osobisty właściciela, lub upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu.
Ile kosztuje wyrejestrowanie?
Koszt wyrejestrowania pojazdu jest zależny od wydziału komunikacji i systemu prowizji w kasach urzędu i wynosi około 10 zł.
Wyrejestrowanie bez udziału właściciela. Czy to możliwe?
Tak. Wyrejestrowanie bez udziału właściciela jest możliwe po przedłożeniu upoważnienia do kasacji i wyrejestrowania auta.
Czy wydział komunikacji może zakwestionować wydawane przez Autaruta.pl Zaświadczenie o demontażu pojazdu?
Nie. Przy bezbłędnym wypełnieniu Zaświadczenia urzędnik nie może w żaden sposób zakwestionować wydawanych dokumentów złomowania auta.
Czy jest możliwa pomoc z Państwa strony?
Oczywiście. Jesteśmy zawsze dostępni pod numerami kontaktowymi. Służymy naszym klientom pomocą w każdym aspekcie dotyczącym naszych usług. W razie jakichkolwiek niejasności w Wydziałach Komunikacji rozmawiamy z urzędnikami w imieniu klienta i ZAWSZE doprowadzamy sprawę do końca.

Ubezpieczenie, a złomowanie.
Czy potrzebuję mieć ważne ubezpieczenie?
Nie. Do zezłomowania pojazdu nie potrzebujecie Państwo ani ubezpieczenia, ani ważnego przeglądu.
Czy mogę odzyskać ubezpieczenie?
Tak. Ubezpieczyciel jest zobowiązany do zwrotu nadpłaty ubezpieczenia OC. Nadpłata jest naliczana od dnia zezłomowania pojazdu. Przykładowo: samochód ma jeszcze 200 dni ubezpieczenia. Składka wynosi 500 zł. Oznacza to, że ubezpieczyciel odda Klientowi (500 zł /365 dni = 1,4 zł) 1,4 x 200 = 280 zł

Nielegalny "skup", a złomowanie.
Większość tzw. skupów aut wystawia umowy kupna-sprzedaży bez pokrycia. Nabywca nigdy samochodu nie rejestruje, a zbywca zostaje z problemem ubezpieczenia OC i funduszem gwarancyjnym
Jak sprawdzić legalny skup? To proste. Wystarczy zapytać jaki numer decyzji posiada przedsiębiorca i już mamy świadomość legalności jego działań.
Czy złomując pojazd mogę liczyć na podobną cenę jak na skupie?
TAK. Legalnie działające firmy, takie jak AutaRuta.pl proponują złomowanie pojazdu po cenie zbliżonej do skupu aut. Jest to jednak działanie w pełni legalne
Części samochodowe
Czy posiadacie części używane?
Tak. Zajmujemy się sprzedażą części nowych i używanych w naszym sklepie internetowym Allegro.pl
Nume kontaktowy: 690 88 22 88
Jaka jest gwarancja na części używane?
W zależności od części udzielamy gwarancji od 7 do 30 dni. Jeśli chodzi o silniki i ich podzespoły jest to zawsze 30 dni.
Gdzie można zobaczyć ofertę części AutaRuta.pl?
Oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym oraz na Allegro.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ .
Rzetelność, profesjonalizm oraz elastyczność-to główne atuty naszej firmy. Doświadczenie, jakie posiadamy pozwoliło nam poznać potrzeby Klientów i tym potrzebom wyjść naprzeciw. Jeżeli interesuje Państwa złomowanie aut Wrocław, kasacja Wrocław lub skup aut Wrocław, trafiliście pod właściwy adres. Oferujemy skup aut Wrocław zarówno aut osobowych, jak również dostawczych. Skupujemy samochody od osób indywidualnych oraz firm. Zapewniamy Państwu indywidualną wycenę, jak również możliwość bezpłatnego transportu na terenie województwa dolnośląskiego. Oferowany przez nas skup Wrocław to nie tylko oszczędność czasu, ale także bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie. Również złomowanie Wrocław oraz kasacja Wrocław, które znajdują się w ofercie naszej firmy pozwolą Państwu pozbyć się problemu posiadania bezużytecznego, uszkodzonego pojazdu, z którym nie macie co zrobić. Serdecznie zapraszamy!

Pomoc drogowa

pomoc drogowa w Legnicy

Jak do nas trafić

Szybki kontakt

Złomowanie pojazdów | Skup aut

785 665 248

Części zamienne

690 88 22 88

Pomoc drogowa

883 772 109